مشاوره کنکور سراسری

مشاوره کنکور

کنکور سراسری یک مسیر طولانی و پر از چالشه که برای هر داوطلب اهمیت خاص خودشو داره. برای این که آزمون سراسری رو با موفقیت سپری کنید، باید فعالیت‌هایی انجام بدید. مشاوره کنکور می‌تونه یکی از این فعالیت‌ها و گام بلندی برای موفقیت شما باشه. این نوع مشاوره اساسا چه اهمیتی داره و چرا باید ازش استفاده کنیم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به جواب همه سوالایی که درباره مشاوره کنکور دارید برسید.

مشاوره کنکور چه تاثیری دارد؟

شرکت در آزمون مهمی مثل کنکور، نیاز به استفاده از تجربه و تخصص کارشناسان این زمینه داره. منظور از مشاوره کنکور چیه؟ این مشاوره در مورد نحوه صحیح تست‌زنی، پیدا کردن منابع مناسب کنکور، مدیریت زمان، بودجه‌بندی و … انجام میشه. به همین دلیل باید افرادی رو به عنوان مشاور انتخاب کنید که تجربه و تخصص کافی رو داشته باشند.

استفاده از مشاور کنکور، یکی از بدیهی‌ترین کارهایی می‌تونه باشه که برای موفقیت انجام می‌دید. مشاوره به شما کمک می‌کنه تا ضمن پیشرفت تحصیلی، برای کنکور هم آمادگی کامل داشته باشید. این افراد تجربیات و مهارت‌های خود را در اختیار شما قرار می‌دهند تا برای موفقیت در آزمون آماده باشید.

البته مشاوره کنکور سراسری، فقط برای داوطلبان کنکور نیست. دانش‌آموزان دبیرستان، پشت کنکوری‌ها، دانشجویان انصرافی و … هم می‌تونن از مشاوره کنکور نهایت استفاده رو ببرند. مشاوران کنکور راه و چاه رسیدن به موفقیت در کنکور رو می‌دونن. به همین خاطر می‌تونن شما را خیلی رو به جلو ببرند. با توجه به کمبود وقت برای برنامه‌ریزی، نمی‌تونید خودتون همه کارها رو انجام بدید. در ضمن تخصص و تجربه این کار رو هم ندارید. به همین دلیل مشاور کنکور می‌تونه بیشترین کمک رو به شما بکنه.

مشاور کنکور باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

یک مشاور کنکور خوب، باید ویژگی‌هایی داشته باشه. به هر حال کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی شما داوطلبان به‌شمار می‌رود. باید مشاوری رو انتخاب کنید که ویژگی‌های لازم رو داشته باشه. ویژگی‌های یک مشاور کنکور خوب به شرح زیر هستند:

  • مشاور تحصیلی خوب باید دلسوز و مهربان باشه. اگه مشاور کنکور برخورد و رفتار نامناسبی داشته باشه، قطعا شما هم تمایلی به ادامه ارتباط با او نخواهید داشت. به هر حال مبحث کنکور به خودی خود خشک هست، مشاور هم نباید اون رو خشک‌تر بکنه.
  • باید نقاط ضعف شما رو توی دروس مختلف شناسایی کنه. البته شناسایی نقاط ضعف راه چاره نیست! باید برای رفع ایرادات و نقاط ضعف شما، برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشه.
  • در مشاوره کنکور، موضوع پیگیری و پشتیبانی اهمیت زیادی داره. مشاور تحصیلی خوب، باید پیگیر وضعیت درس خواندن شما باشه. باید جلسات مشاوره را به طور منظم برگزار کنه تا انگیزه شما کمتر نشه.
  • یکی از بهترین کارهایی که مشاور تحصیلی خوب می‌تونه انجام بده، موضوع برنامه‌ریزی درسیه. البته برنامه‌ریزی درسی، باید طبق وضعیت خانوادگی و شرایط زندگی داوطلب انجام بشه تا بیشترین بازدهی رو داشته باشه.
  • مشاور تحصیلی، باید مهارت‌ها و تکنیک‌های تست زنی در کنکور رو به شما آموزش بده. البته نه فقط کنکور، بلکه شیوه‌های مطالعه، آموزش مفاهیم و … رو هم می‌تونه به شما یاد بده.
  • توجه داشته باشید که خود مشاور کنکوری که انتخاب می‌کنید، باید رتبه خوبی توی کنکور کسب کرده باشه. قطعا مشاوری که رتبه خوبی توی کنکور سراسری نداشته باشه، نمی‌تونه مشاوره تحصیلی مناسبی هم در اختیار شما قرار بده. مشاورانی که رتبه برتر هستند، می‌تونن تجربیاتشون رو با شما به اشتراک بذارن.

مشاوره کنکور

مشاوره کنکور ریاضی

رشته ریاضی فیزیک یکی از گروه‌های آزمایشی کنکور هست که داوطلبان نسبتا زیادی هم داره. مشاوره تحصیلی این گروه آزمایشی، باید بر اساس دروس تخصصی و عمومی انجام بشه. با توجه به این نکته که دروس ریاضی اغلب محاسباتی هستند، باید تکنیک‌های تست‌زنی داوطلبان این گروه آزمایشی، متفاوت‌تر از بقیه باشه.

ضرایب گروه آزمایشی ریاضی

برای هر درس در کنکور سراسری، ضرایبی در نظر گرفته می‌شه. آگاهی از این ضرایب، می‌تونه کمک زیادی به روند برنامه‌ریزی داوطلبان داشته باشه. به همین دلیل همه داوطلبان باید قبل از شروع آزمون از این ضرایب آگاهی داشته باشن. ضرایب میزان تاثیرگذاری یک درس در نتیجه نهایی رو نشون می‌دن. برای دروس اختصاصی رشته ریاضی فیزیک هم ضرایب خاصی در نظر گرفته شده. ضرایب دروس تخصصی ریاضی فیزیک، عبارتند از:

  • ریاضی: 12
  • فیزیک: 9
  • شیمی: 7

بودجه بندی دروس رشته ریاضی فیزیک

موضوع بودجه‌بندی به تعداد سوالات هر مبحث توی کنکور اشاره داره. حالا بودجه‌بندی چه اهمیتی داره؟ وقتی بودجه‌بندی به شکل درستی انجام بشه، شما از مباحث مهم اطلاع خواهید داشت. بودجه‌بندی سوالات کنکور، نشون می‌ده که کدوم مباحث، بیشترین سوالات رو توی آزمون سراسری داشتن. یکی از وظایف اصلی مشاوره کنکور، تعیین میزان بودجه‌بندی سوالات است. مشاور تحصیلی باید با توجه به بودجه‌بندی رشته ریاضی، برنامه‌ریزی‌های لازم رو برای موفقیت شما انجام بده.

منابع رشته ریاضی فیزیک

منابع زیادی برای این گروه آزمایشی وجود داره. شما باید با توجه به نظر مشاور تحصیلی خودتون، اقدام به استفاده از منابع بکنید. منابع اصلی دروس رشته ریاضی فیزیک رو سایت سازمان سنجش اعلام می‌کنه. علاوه بر این، منابع بسیار زیاد دیگه‌ای هم وجود داره که شما می‌تونید استفاده کنید. منابع کمک آموزشی هم که در بازار به وفور پیدا می‌شن. مشاوره تحصیلی بهترین گزنیه برای راهنمایی انتخاب منابع آزمون رشته ریاضی فیزیک محسوب می‌شه.

برنامه ریزی رشته ریاضی فیزیک

اگه داوطلب رشته ریاضی هستید، باید مشاور تحصیلی مناسبی انتخاب کنید. مشاوره تحصیلی وظیفه شناسایی نقاط ضعف و قوت شما رو برعهده داره. همچنین با برگزاری جلسات مشاوره متعدد از شرایط و وضعیت زندگی و خانوادگی شما مطلع می‌شه. به این ترتیب می‌تونه برنامه‌ریزی مناسبی هم برای دروس اختصاصی و عمومی رشته ریاضی فیزیک داشته باشه. این برنامه‌ریزی‌ها باید در راستای تقویت نقاط ضعف احتمالی شما در برخی دروس انجام بشه.

نحوه مطالعه دروس رشته ریاضی فیزیک

همونطور که اشاره کردیم، دروس تخصصی رشته ریاضی فیزیک با سایر رشته‌ها تفاوت دارند. دروس این رشته محاسباتی هستند و شیوه‌های خاصی را برای یادگیری نیاز دارند. مشاوره تحصیلی باید بر اساس این موضوع اقدام به ارائه شیوه‌های مطالعه بکنه. قطعا شیوه مطالعه دروس تخصصی ریاضی با رشته انسانی متفاوت است. مشاور تحصیلی خوب، باید شیوه مطالعه این دروس رو به داوطلبان این رشته آموزش بده.

رشته های تحصیلی گروه ریاضی فیزیک

احتمالا شما هم مثل بقیه داوطلبان این رشته، سودای مهندس شدن رو توی سرتون دارید. رشته‌های مهندسی دانشگاه، تماما از گروه آزمایشی ریاضی فیزیک انتخاب میشن؛ رشته‌هایی مثل مهندسی پلیمر، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی عمران و … . البته رشته‌های علوم پایه، مثل فیزیک، شیمی، ریاضی و … هم داوطلبان این رشته رو می‌پذیرند. به این عناوین، رشته‌هایی مثل مدیریت و حسابداری رو هم اضافه کنید که با عنوان میان‌رشته‌ای شناخته می‌شن. این موارد رو توی انتخاب رشته کنکور مدنظر داشته باشید. به هر حال رشته‌های ریاضی فیزیک در دانشگاه طرفداران زیادی دارن.

مشاوره کنکور

در یادگیری نوین بخوانید: مشاوره کنکور ریاضی

مشاوره کنکور تجربی

یکی دیگه از گروه‌های آزمایشی که سالانه داوطلبان زیادی رو به خودش اختصاص می‌ده، تجربی هست. تقریبا نیمی از داوطبان هر سال کنکور رو، داوطلبان تجربی تشکیل میدن. اگر شما هم از داوطلبان تجربی هستید، باید مشاوره کنکور مناسبی برای خودتون انتخاب کنید.

ضرایب دروس رشته تجربی

هر کدوم از دروس رشته تجربی، ضرایب متفاوتی دارن. به عنوان داوطلب این رشته در کنکور، باید از این ضرایب اطلاع داشته باشید. ضرایب هر درس، میزان اهمیت و تاثیر اون رو توی کنکور نشون می‌ده. اگه از این ضرایب اطلاع داشته باشید، می‌تونید برنامه‌ریزی رو بر این اساس پیش ببرید. اینجاست که وظیفه مشاوره کنکور مشخص می‌شه. مشاور خوب باید بر اساس ضرایب دروس تجربی، برنامه‌ریزی مطالعاتی شما رو انجام بده.

بودجه بندی سوالات رشته تجربی

سوالاتی که توی کنکور مطرح می‌شن، مربوط به مباحث مختلفی از دروس تجربی هستند. هر کدوم از این سوال‌ها به بخش خاصی از کتب درسی شما مرتبط هستند. مشاوره تحصیلی باید از این بودجه‌بندی‌ها آگاهی کامل داشته باشه. با تعیین بودجه‌بندی معلوم میشه که کدوم مباحث نسبت به بقیه نیاز به مطالعه بیشتری دارن. به این ترتیب زمان بیشتری هم برای آنها در نظر می‌گیرید.

منابع رشته تجربی

یکی دیگه از وظایفی که مشاوره کنکور برعهده داره، معرفی منابع قابل اعتماد برای قبولی در آزمون تجربی هستش. مشاور خوب باید منابع مناسب دروس اختصاصی و عمومی را به صورت جداگانه به شما معرفی بکنه. تعیین منابع نقش مهمی توی موفقیت شما در آزمون سراسری داره.

برنامه ریزی کنکور رشته تجربی

داوطلبان رشته تجربی بهتر از هر کس دیگه‌ای با سختی‌های این رشته آشنا هستند. اگه شما هم داوطلب تجربی کنکور هستید، باید برنامه‌ریزی مناسبی برای موفقیت داشته باشید. اگه قبولی دانشگاه‌های معتبر و رشته‌های مورد علاقه رو می‌خواید، باید موضوع برنامه‌ریزی رو جدی بگیرید. البته شما تخصص این کار رو ندارید. به همین دلیل باید از تخصص و تجربه مشاور تحصیلی خوب در این زمینه استفاده کنید.

نحوه مطالعه دروس رشته تجربی

دروس تخصصی تجربی تفاوت‌های زیادی با هم دارند. همین موضوع کار رو برای شما داوطلبان این رشته سخت‌تر می‌کنه. مثلا درس شیمی، دنیای کاملا متفاوتی با فیزیک داره. همچنین زیست‌شناسی کاملا با ریاضی متفاوته. به همین دلیل نحوه مطالعه شما باید جوری تنظیم بشه که نسبت به نیاز هر درس بهترین بازدهی رو داشته باشید.

رشته های گروه آزمایشی تجربی

اگر داوطلب گروه آزمایشی علوم تجربی هستید، احتمال قریب به یقین یکی از هزاران نفری خواهید بود که سودای پزشکی در سر دارد! البته تجربی به غیر از رشته‌های پزشکی، رشته‌های دیگه‌ای هم داره. داروسازی، گیاه‌شناسی، علوم تغذیه و … از جمله این رشته‌ها هستن. قبل از شرکت در جلسه کنکور، باید با این رشته‌ها و زمینه علاقه‌مندی خودتون آشنایی کامل داشته باشید. برای این کار می‌تونید از مشاوره کنکور هم کمک بگیرید.

مشاوره کنکور

مشاوره کنکور انسانی

گروه آزمایشی علوم انسانی هم طرفداران خاص خودشو داره. اگه شما هم داوطلب این گروه آزمایشی هستید، باید اطلاعات خودتون رو در مورد دروس این رشته بالاتر ببرید.

ضرایب دروس رشته انسانی

دروس مختلف رشته انسانی هم ضرایب خاص خودشون رو دارن که قبل از شرکت در کنکور سراسری، باید اطلاعات کافی رو داشته باشید. با توجه به ضرایب هر درس، می‌تونید برنامه‌ریزی مناسبی انجام بدید. مشاوران کنکور از این ضرایب آگاهی کامل دارن. به همین دلیل می‌تونن شما رو توی این زمینه کمک کنن.

بودجه بندی سوالات رشته انسانی

مشاوره کنکور باید شما رو از بودجه‌بندی مربوط به سوالات مطلع بکنه. سوالاتی که در سالیان گذشته از مباحث مختلف دروس انسانی مطرح شدند، اهمیت مباحث پرتکرار رو نشون می‌دن. به همین دلیل باید از مشاور تحصیلی خودتون بخواهید که اطلاعات بودجه‌بندی رو در اختیارتون قرار بده.

منابع دروس رشته انسانی

روش مطالعه دروس کنکور اهمیت زیادی دارد، اما نباید از کنار منابع هم به‌سادگی گذشت. دروس مختلف رشته انسانی، منابع مختلفی دارند که شما باید بر اساس توصیه‌های مشاور خود این منابع رو انتخاب کنید.

برنامه ریزی رشته انسانی

اگر داوطلب رشته انسانی هستید، باید موضوع برنامه‌ریزی رو جدی بگیرید. البته برنامه‌ریزی مطالعاتی این گروه آزمایشی باید مناسب با هدف و رشته دلخواه شما انجام بشه. به این ترتیب خیلی ساده‌تر می‌تونید توی کنکور موفق بشید.

نحوه مطالعه دروس رشته انسانی

دروس رشته انسانی بیشتر حفظیات هستند و نحوه مطالعه آنها با دروس محاسباتی متفاوت است. به همین دلیل باید نحوه مطالعه این دروس توسط مشاوره کنکور تعیین بشه. مشاوره تحصیلی رشته انسانی، آشنایی بیشتری با دروس این رشته داره.

رشته های گروه آزمایشی علوم انسانی

رشته حقوق در گروه آزمایشی علوم انسانی بیشترین طرفدار رو به خودش اختصاص میده. بعد از این رشته علوم اجتماعی، علوم سیاسی، اقتصاد، روانشناسی و … قرار می‌گیرن. به هر حال قبل از انجام برنامه‌ریزی، باید از این رشته‌ها و علایق خودتون مطلع بشید.

مشاوره کنکور

در یادگیری نوین بخوانید: مشاوره کنکور انسانی

نحوه برنامه ریزی برای کنکور

موضوع برنامه‌ریزی در مشاوره کنکور اهمیت زیادی داره. اگه برنامه‌ریزی مناسبی نداشته باشین، احتمالا موفقیتی هم در کار نخواهد بود. برنامه‌ریزی باید بر اساس شرایط فعلی تحصیلی و زندگی شما انجام بشه. این وظیفه خطیر برعهده مشاور کنکور گذاشته شده. انتخاب مشاور کنکور به شما کمک می‌کنه تا روش ‌های برنامه ریزی کنکور رو به شکلی مناسب انجام بدید.

کنکور رو به هیچ وجه نباید دست کم بگیرید. به هر حال برای یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگیتون دارید آماده می‌شید. برای این کار و موفقیت در آزمون، بهتره برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید. مشاوره کنکور گزینه مناسبیه که می‌تونید روی اون حساب کنید. البته انتخاب مشاور کنکور مناسب، کار چندان ساده‌ای هم نیست. برای این کار باید ویژگی‌های مختلفی رو بررسی کنید. با انتخاب مشاور تحصیلی مناسب، می‌تونید برای گرفتن بهترین نتیجه امیدوار باشید. بدین منظور با مجموعه آموزشی یادگیری نوین همراه باشید تا نقشه راه موفقیت را برای شما ترسیم کنیم.

مشاوره کنکور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری پست

آخرین مقالات

بودجه بندی کنکور تجربی

کنکور تجربی اکنون پرمتقاضی‌ترین و محبوب‌ترین کنکوری است که توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود. برای آماده شدن و شرکت در این رقابت سنگین و حساس،

منابع کنکور تجربی

به جرأت می‌توان گفت که هیچ آزمونی را بدون منبع مناسب، نمی‌توانید با موفقیت پشت سر بگذارید. در آزمون حساسی مثل کنکور سراسری، قطعا نقش

بودجه بندی دقیق کنکور ریاضی

همان‌طور که می‌دانید طی سال‌های اخیر، طراحان کنکور رویه نسبتاً ثابتی را برای طراحی سوالات در پیش گرفته‌اند. در دفترچه سوالات کنکور یک سری مباحث

راهنمای کامل انتخاب رشته کنکور تجربی 1402

رشته تجربی در سال‌های اخیر به‌عنوان پرجمعیت‌ترین و پرطرفدارترین رشته دبیرستان شناخته شده‌ است. زیرا فرصت‌های تحصیلی و شغلی فراوانی برای فارغ‌التحصیلان این رشته در

کنکور انسانی

کنکورهای سراسری بیشترین تعداد داوطلبان را در میان دیگر آزمون‌ها دارند. در این میان رشته انسانی با برخورداری از آینده شغلی درخشان برای داوطلبان آن

دسته بندی مقالات